Sport

(VIDEO) Senzacije godine Sare Kolak – Hitac dva metra duži od zlatnog iz Rija

Objavljeno

- datum

Olimpijska pobjednica u bacanju koplja Sara Kolak pobijedila je na mitingu Dijamantne lige u Lausannei s novim hrvatskim rekordom i najboljim rezultatom u svijetu ove godine –  68.43 metara – donosi maxportal.hr.

Kolak je u Lauseanni za čak dva metra i 25 centimetara popravila svoj dosadašnji najbolji rezultat s kojim je i stigla do zlata u Rio de Janeiru prošle godine.

Kao i u Riju, Kolak je do pobjede stigla u posljednjoj šestoj seriji u koju je ušla kao drugoplasirana s rezultatom 66.65 iz treće serije, što je tada bio i hrvatski rekord. Do tog hica vodeća je svjetska rekorderka Čehinja Barbora Špotakova sa 67.40m. No, tada je naša  22-godišnja Ludbrežanka bacila najbolji hitac u svijetu u posljednje četiri godine.