Sport

Liverpoolu derbi protiv Tottenhama, Bilić pobjedu izgubio u sudačkoj nadoknadi

Objavljeno

- datum

Odigrano je sedam utakmica 25. kola engleskog Premiershipa. U derbiju kola Liverpool je na svome stadionu slavio protiv druge momčadi lige Tottenhama, United je upisao još jednu pobjedu, dok je West Ham Slavena Bilića odigrao 2:2 s West Bromwich Albionom

West Ham, kojeg vodi hrvatski stručnjak Slaven Bilić odigrao je WBA-om na svom stadionu 2:2. Bilićev klub bio je nadomak tri boda, ali primio je pogodak u zadnjim trenucima utakmice. Gosti su poveli nakon nekoliko minuta, strijelac je bio Chadli. U drugom dijelu susreta West Ham je uspio preokrenuti rezultat preko Feghoulija u 63. i Lanzinija u 86. minuti. Kada se činilo da će Čekićari doći do nova tri boda, ukazao se McAuley i pogotkom u sudačkoj nadoknadi donosi gostima vrijedan bod. West Ham ostaje na desetom mjestu, dok je WBA i dalje osmi.

U derbiju kola Liverpool je na krilima Sadia Manea stigao do vrijedne pobjede nad Tottenhamom. Mane je pogotke postigao u razmaku od dvije minute, prvi u 16., a drugi u 18. minuti. Utakmica je bila prepuna prilika s obije strane, no dobre reakcije obaju obrana, kao i vratara, spriječile su da na utakmici bude više golova. Liverpool je s ovom pobjedom skočio na četvrto mjesto, dok je Tottenham ostao drugi, no, već bi ga u ovom kolu mogao stići Manchester City.

Arsenal je na svome stadionu slavio s 2:0 protiv Hulla, a oba pogotka postigao je Čileanac Alexis Sanchez. Prvi put se upisao u strijelce u 35. minuti kada se najbolje snašao u gužvi u suparničkom kaznenom prostoru, dok je drugi postigao duboko su sudačkoj nadoknadi iz kaznenog udarca. Najstrožu kaznu skrivio je Clucas koji je rukom zaustavio siguran pogodak Pereza i za to dobio crveni karton. Arsenal ostaje u borbi za Ligu prvaka, dok Hulla, koji se nalazi na 18. mjestu čeka borba za opstanak u ligi.

Do pobjede od 2:0 stigao je i Manchester United koji je na svome stadionu pobijedio Watforda. Strijelci za Mourinhovu momčad bili su Mata u 32. minuti, i Martial pola sata prije kraja susreta. United je bio bolja momčad i zasluženo je došao do nova tri boda te je ostao u igri za mjesta koja vode u Ligu prvaka, dok je Watford trenutno 12. momčad lige.

Najuvjerljiviju pobjedu ostavio je Southampton na gostovanju kod Sunderlanda od 4:0. Dva pogotka za goste postigao je Gabbiadini u prvom dijelu, dok su druga dva pogotka gosti postigli na samom kraju susreta. Denayer je 89. minuti pogodio vlastitu mrežu, dok je Long postavio konačnih 4:0 iz kaznenog udarca u sudačkoj nadoknadi.

Stoke je do tri boda došao minimalnom pobjedom od 1:0 nad Crystal Palaceom pogotkom Joea Allena u drugom dijelu susreta, dok su Middlesbrough i Everton odigrali bez pogodaka 0:0.

Sutra su na rasporedu dvije utakmice, lider Chelsea gostuje kod Burnleyja, dok aktualni prvak Leicester gostuje kod Swanseaja. U ponedjeljka će kolo zaključiti Bournemouth i Manchester City.

Izvor: croative.net

Komentari

Komentari

Sport

Svjetski mediji hvale Vatrene: Hrvatska je kaznila Argentinu i poslala Messija kući!

Objavljeno

- datum

Hrvatska nogometna reprezentacija je u drugom kolu briljantnom igrom, ostvarila jednu od najvećih pobjeda u svojoj povijesti, a svjetski mediji su oduševljeni izvedbom Vatrenih.

Argentinski mediji smatraju igru svojih igrača sramotnom i katastrofalnom, ali svjetski mediji uglavnom slave Vatrene

Argentinski mediji već oplakali svoju reprezentaciju… u jednom tekstu se navodi da je “Argentina ponižena od Hrvatske, a najveća zvijezda Leo Messi se nije ni pojavio na utakmici”.

Hrvatski navijač Željko K. u Niznjem Novgorodu     foto: bbc

“Jednostavno nevjerojatna predstava Hrvatske koja je izborila mjesto u osmini finala Svjetskog prvenstva povijesnom pobjedom”, napisala je FIFA na svojim društvenim mrežama.

“Hrvatska ostavila Argentince u čudu! Povijesni poraz koji je doveo Messija na rub ispadanja”, napisala je talijanska Gazzetta dello Sport.

Guardian je napisao kako je Rebić započeo razbijanje Argentine.

“Hrvatska iskažnjavala Argentinu i plasirala se u osminu finala”, piše francuski L’Equipe.

O sjajnoj pobjedi Hrvatske pisali su i New York Times i mnogi drugi ugledni svjetski mediji.